Usługi opiekuńcze

Dział Usług Opiekuńczych w Nysie zorganizował z okazji świąt Wielkanocnych symboliczne upominki dla podopiecznych , które zostały rozniesione do domu podopiecznych przez opiekunki .

DSCF2938

 

DSCF2941

Upominki zostały zorganizowane przez naszych stałych sponsorów oraz kilku anonimowych darczyńców. Jajka na pisanki podarowała min. RSP Wierzbno .Część kartek okolicznościowych podarował sklep papierniczy z Nysy ul Rynek. Artykuły żywnościowe i chemiczne podarowali anonimowi darczyńcy. SERDECZNIE DZIĘKUJEMY.

........................................................................................................................................................................................................................

 

Dzień Kobiet

Dział usług opiekuńczych w Nysie zorganizował z okazji Dnia Kobiet symboliczne kwiaty dla Pań podopiecznych, które zostały rozniesione do ich domów  przez opiekunki.

Na stole stoją trzy flakony czerwonych róż

 

Kwiaty niodpłatnie przekazała Hurtownia Kwiatów "Prestige" z Nysy mieszcząca się przy ulicy Grodkowskiej 56 A.

Dekorowanie wiązanek kwiatów, które mają być wręczone podopiecznym

................................................................................................................................................................

Święta Bożego Narodzenia

Coroczną tradycją Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie w Dziale Usług Opiekuńczych jest organizowanie symbolicznych upominków z okazji Świąt Bożego Narodzenia dla podopiecznych , którymi opiekujemy się w ich domach.

Pakowanie świątecznych podarków.

W tym roku sponsorzy : Zakłady Przemysłu Cukierniczego w Otmuchowie z filią w Nysie, księża Werbiści , Sklep Papierniczy Barbara Czuczman, Tadeusz Dziedziński w Nysie bezpłatnie przekazali nam swoje produkty tj.: artykuły żywnościowe , kartki świąteczne oraz opłatki w celu zorganizowania upominków.

Każda opiekunka osobiście dostarczy swoim podopiecznym przygotowane upominki.

Wszystkim sponsorom serdecznie dziękujemy za współpracę i życzymy zdrowych i spokojnych Świąt Bożego Narodzenia.

 

................................................................................................................................................................................................................

Miedzynarodowy Dzień Osób Starszych - piknik

Dnia 5.09.2013 roku w parku przy Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie przy ul. Rodziewiczówny 3 w godz. od 12.00 do 16.00 odbył się piknik z okazji „ Międzynarodowego Dnia Osób Starszych”.

Na placu rozstawiono stoły. Siedzą przy nich uczestnicy pikniku ikonsumują posiłek.

 

 

 

W pikniku uczestniczyło ponad 50 osób starszych, niepełnosprawnych i seniorów będących pod opieką Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie.

Na pikniku obecna była Burmistrz Nysy Pani Jolanta Barska, ksiądz proboszcz Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie Krzysztof Łukoszczyk.

Grupa osób przy stole na pikniku.

Występy artystyczne w plenerze.

Widok na plac ze stołami przy których siedzą uczestnicy pikniku.

 

Inne ujęcie goszczących się przy stołach.

Kolejne ujęcie widoku goszczących się uczestników pikniku.

Kolejne ujęcie widoku goszczących się uczestników pikniku.

 

W programie artystycznym wystąpił Chór „ Czerwony Goździk”, Zespół Tańca i Pieśni Ludowej „ Nysa” pod opieką Stowarzyszenia artystycznego miłośników folkloru, oraz dzieci ze Świetlicy Socjoterapeutycznej działającej przy tut. Ośrodku.

Artystyczny występ seniorów

Widok na scenę gdzie występują artyści.

Artyści tańczą krakowiaka.

 

Piknik odbył się w słonecznej i ciepłej atmosferze.

 

Dziękujemy wszystkim sponsorom za pomoc w realizacji spotkania.

 

 

...............................................................................................................................................................................................

Miedzynarodowy Dzień Osób Starszych - zaproszenie

Zdjęcie seniorów - kobiety i mężczyzny

Ośrodek Pomocy społecznej w Nysie w dniu 5 września 2013 r. organizuje uroczystość dla seniorów będących klientami tut. Ośrodka z okazji " Miedzynarodowego Dnia Osób Starszych".

Uroczystość odbędzie się w parku przy Parafii Matki Bożej Bolesnej w Nysie, ul. Rodziewiczówny 3, w godzinach od 12:00 do 16:00. W razie deszczowej pogody uroczystość odbędzie się w siedzibie tut. Ośrodka.

W ramach uroczystości odbędą się występy uczestników świetlicy socjoterapeutycznej działającej przy tut. Ośrodku.

Dzieci uczęszczające do świetlicy przygotują drobne upominki dla seniorów oraz zaprezentują wykonane przez siebie prace plastyczne.

 

Sponsorzy uroczystości:

 • Firma Skramet,
 • Hurtownia spożywczo-owocowo-warzywna Fujarczuk,
 • Piekarnia Szotek,
 • Zakład Cukierniczy " Wacuś"
 • "Cukry Nyskie",
 • Zakład mięsny Merda,
 • Restauracja Lucia,
 • Zakład Przemysłu Cukierniczego Otmuchów S.A.,
 • Hotel Europejski- Krzysztof Rzepczyk

 

.............................................................................................................................................................................................................................................

 

Ogłoszenie o możliwości wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie uprzejmie informuje, że w ramach świadczonych usług opiekuńczych nad osobami starszymi, nieodpłatnie użyczamy sprzęt rehabilitacyjny, aktualnie posiadamy: kule łokciowe, balkonik, nakładkę na toaletę oraz materac przeciwodleżynowy.

Przyjmujemy także używany sprzęt rehabilitacyjny w dobrym stanie od osób, którym jest on już niepotrzebny a mógłby pomóc osobom potrzebującym.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu- 77/44 72 378

...........................................................................................................................................................................................................

Informacja o udziale OPS w promowaniu projektu "Damy Radę"

W imieniu Fundacji Razem Zmieniamy Świat informujemy o udziale naszego Ośrodka Pomocy Społecznej w promowaniu projektu edukacyjnego Damy Radę skierowanego do osób opiekujących się w domu swoimi niesamodzielnymi bliskimi.

Przed trudnym zadaniem co roku staje w Polsce ogromna liczba rodzin, których bliscy nie są w stanie funkcjonować samodzielnie ze względu na zaawansowany wiek, niepełnosprawność lub przewlekłą chorobę. Często rodziny i bliscy muszą przeorganizować swoje życie, żeby zająć się swoim rodzicem, małżonkiem lub inną bliską osobą. Robią to w sposób intuicyjny, bez fachowej pomocy i porady, co przypłacają własnym zdrowiem i pogarszającą się kondycją zarówno fizyczną i psychiczną.

Z myślą o nich, w ramach projektu "Damy Radę" został wydany m.in. bezpłatny poradnik pt. "jak opiekować się osobą chorą w domu" oraz została stworzona strona internetowa z poradami www.damy-rade.info

Mały plakat nawiązujący do projektu Damy radę

 • zamów bezpłatny poradnik "Damy Radę"
 • znajdź informacje o bezpłatnych warsztatach w Twojej okolicy
 • znajdź praktyczne informacje na temat opieki i pielęgnacji chorego w domu 

Wejdź na stronę internetową "Damy radę" - www.damy-rade.info

lub zadzwoń 801 105 555