Aktualności

Burmistrz Nysy zaprasza do wzięcia udziału w konsultacjach społecznych projektu uchwały Rady Miejskiej w Nysie, w sprawie uchwalenia „Rocznego programu współpracy Gminy Nysa z organizacjami pozarządowymi oraz innymi uprawnionymi podmiotami na rok 2022”.

Zaproszenie

Formularz

Projekt uchwały

Tags:

Osoby, którym przyznano świadczenia rodzinne na pełnoletnie dzieci oraz osoby, które pobierają dodatki z tytułu podjęcia przez dziecko nauki w szkole poza miejscem zamieszkania (dojazdy, internat, stancja) zobowiązane są do dostarczenia w terminie do dnia 31 października 2021 r. zaświadczenia lub oświadczenia potwierdzającego uczęszczanie dziecka do szkoły. Niedostarczenie powyższego zaświadczenia (oświadczenia) spowoduje wygaśnięcie prawa do świadczeń rodzinnych od miesiąca września 2021r.

Tags:

31 sierpnia 2021 r. do jednostek gminnych przekazane zostały środki ochrony osobistej i urządzenia niezbędne do zapobiegania i zwalczania skutków epidemii koronawirusa powodującego chorobę COVID-19, zakupione dzięki darowiźnie otrzymanej z Polskich Sieci Elektroenergetycznych S.A. Darowizna w wysokości 18 478,00 zł przeznaczona została na zakup dozowników sensorycznych, termometrów bezdotykowych, przenośnych lampy wiruso- i bakteriobójczych, urządzeń odkażających dokumenty, jednorazowych maseczek ochronnych i rękawiczek, płynów do dezynfekcji, mat dezynfekcyjnych oraz pleksi zabezpieczających.

Artykuły zostały przekazane na potrzeby Urzędu Miejskiego w Nysie, jednostek podległych gminie realizujących zadania w bezpośrednim kontakcie z mieszkańcami, jak i samych mieszkańców korzystających z tych usług. Beneficjentami są m.in. pracownicy i klienci Dziennego Dom Pobytu w Nysie, Ośrodka Pomocy Społecznej w Nysie (Noclegowni i Ogrzewalni dla Osób Bezdomnych, Świetlicy Środowiskowej dla Dzieci, Klubu Integracji Społecznej), Klubów Seniora, Gminnego Centrum Wsparcia III Sektora oraz Centrum Integracji Społecznej w Nysie.

Zakupione środki ochrony osobistej oraz urządzenia pozwalają m.in. na:

  • bezpieczną realizację działalności statutowej Dziennego Domu Pobytu w Nysie (spotkania seniorów w grupach, wyjścia, prelekcje itp.),
  • zapewnienie bezpieczeństwa podczas sporządzania posiłków i dostarczania ich klientom Dziennego Domu Pobytu w Nysie,
  • zapewnienie bezpieczeństwa pracowników oraz klientów Urzędu Miejskiego w Nysie oraz jednostek podległych,
  • realizację działań w ramach Klubów Seniora,
  • bezpieczną pracę Gminnego Centrum Wsparcia III sektora, w którym mieści się m.in.: Klub Rodzica, Centrum Streetworkingu i Inkubator Organizacji Społecznych,
  • bezpieczne prowadzenie działalności wytwórczej i usługowej Centrum Integracji Społecznej w Nysie.

Darowizna Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA

Darowizna Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA

Darowizna Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA

Darowizna Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA

Darowizna Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA

Darowizna Polskich Sieci Elektroenergetycznych SA

Tags:

Szanowni Państwo,

Zapraszamy na bezpłatne spotkanie on - line dotyczące innowacji społecznych, które odbędzie się 29 lipca o godz. 10:00. Tematem spotkania będzie program grantowy, który ma na celu przyznanie grantów na wypracowanie innowacji społecznych, dotyczących poprawy jakości życia osób z niepełnosprawnościami oraz osób starszych o ograniczonej mobilności i/lub percepcji.

PROGRAM SPOTKANIA:

» Podstawowe dane o programie grantowym

» Kto może się ubiegać o grant?

» Ścieżka wsparcia w projekcie z podziałem na etapy » Standardy dostępności dla polityki spójności 2014-2020 » Czym są innowacje społeczne?

» Przykłady innowacji społecznych

» Sesja pytań i odpowiedzi

» Podsumowanie spotkania

Prowadzący spotkanie:

Małgorzata Sielska – absolwentka dwóch kierunków historii i administracji, animator i doradca biznesowy, od 12 lat związana z III sektorem, od 5 lat realizuje doradztwo dla przedsiębiorstw społecznych, społecznik, kierownik projektów w zakresie pomocy społecznej, ekspert ds. innowacji w projektach międzynarodowych i krajowych.

Małgorzata Święch – absolwentka prawa, ekspert ds. ekonomii społecznej i innowacji społecznych. Posiada kilkunastoletnie doświadczenie w doradztwie i szkoleniach z zakresu prawa, prowadzenia działalności gospodarczej, kompetencji miękkich, ekonomii społecznej, dostępności.

Wszelkie informacje przesyłamy w załączniku, jednocześnie zachęcając do spotkania on - line, na którym szczegółowo odpowiemy na Państwa pytania dotyczące programu.

Prosimy o potwierdzenie obecności na formularzu zgłoszeniowym, który należy wysłać do

28 lipca do godziny 12:00, na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.. Osoby zakwalifikowane do udziału w spotkaniu otrzymają potwierdzenie oraz link z dostępem do niniejszego wydarzenia.

 

Formularz zgłoszeniowy

Informacja

Zaproszenia

Tags:

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

07 lipiec 2021
01 lipiec 2021
21 czerwiec 2021

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie