Aktualności

Świetlica Socjalna informuje, że od dnia 01.09.2021r. zajęcia z dziećmi prowadzone będą w  godzinach od 14.00 do 18.00.

Dnia 25.08.21r. pojechaliśmy wspólnie ze Streetworkerami do Głębinowa na piknik.

Nasz pobyt tam rozpoczął się ciekawymi zajęciami dotyczącymi bezpieczeństwa nad wodą, które przeprowadzili ratownicy WOPR-u. Zapoznaliśmy się z trudną pracą ratownika wodnego. Mieliśmy również możliwość przetestowania sprzętu, który jest wykorzystywany podczas akcji ratunkowych.

Największą frajdą jednak była przejażdżka łodzią motorową po jeziorze.

Po takich atrakcjach doskwierał nam głód, dlatego udaliśmy się na zaplanowane ognisko.

W dniu wczorajszym uczestniczyliśmy organizowanych we współpracy z  Biblioteką Pedagogiczną w Opolu filia w Nysie w warsztatach pn. Moja mała ojczyzna – sławni nysanie.

Dzięki spotkaniu propagującym czytelnictwo i ukazującemu  bogaty zbiór książek w bibliotece oraz instruktażowi, jak należy zamawiać pozycje, wychowankowie świetlicy poznali zasady prawidłowego zachowania się w bibliotece.

W drugiej części spotkania bibliotekarz Pani Małgorzata Łomnicka ciekawie opowiadała o sławnych ludziach, którzy żyli i tworzyli swoje pasje właśnie w naszym pięknym mieście Nysie. Konrad Bloch, Grzimek Bernhard, Kozarzewski Jerzy, Kubowicz Marta…. Na szczęście dużo mamy wybitnych osób, o których będziemy jeszcze rozmawiać na zajęciach.

Dzięki uprzejmości właścicielom restauracji „Armenia”, mieliśmy okazję popróbować typowych  potraw, jakie gotuje się w Armenii. Wcześniej kadra świetlicy prowadziła z wychowankami warsztaty dotyczące kultury, historii i smaków tego pięknego i dalekiego kraju.

Dzieci przygotowały podziękowanie dla gospodarzy, przedstawiające dwa motyle o barwach flagi polskiej i armeńskiej.

Dziękujemy, było wspaniale!

armenia

armenia

armenia

armenia

armenia

236426073 231071038905874 5087044682126525308 n

armenia

armenia

armenia

armenia

armenia

Odpowiedzialność to wypełnianie swoich obowiązków, dotrzymywanie słowa, gotowość do ponoszenia konsekwencji własnych wyborów i zachowań.

Wojciech Cesarz „Dolina Jeleni”

Dzisiaj braliśmy udział w warsztatach organizowanych we współpracy z  Biblioteką Pedagogiczną w Opolu oddział w Nysie, na których wspólnie dyskutowaliśmy o odpowiedzialności. Jak ją rozumiemy i czego ona dotyczy? Czytaliśmy wspólnie Bajki Filozoficzne. Opowieści mędrca Sofiosa. Michaela Piquemala.  Zastanawialiśmy się o obowiązkach nieprzyjemnych dla nas –  symbolizowanych przez orzechy oraz o drobnych przyjemnościach –symbol ryżu. Jak należy zorganizować sobie czas, aby obowiązki wypełniać należycie, a nie rozpraszać się tylko na przyjemnościach?

warsztaty czytelicze

warsztaty czytelicze

warsztaty czytelicze

warsztaty czytelicze

warsztaty czytelicze

warsztaty czytelicze

warsztaty czytelicze

warsztaty czytelicze

warsztaty czytelicze

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

07 lipiec 2021
01 lipiec 2021
21 czerwiec 2021

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie