Aktualności

Nowy program „Akcja kolacja"

Fundacja Biedronki rozpoczyna rekrutację do nowego programu „Akcja kolacja”. Zakwalifikowane organizacje otrzymają grant na przygotowanie wigilijnego spotkania dla seniorów zagrożonych samotnością. W projekcie mogą wziąć udział fundacje i stowarzyszenia, a najwyższa wartość grantu sięga 10 000 złotych.

 

Celem programu jest przeciwdziałanie samotności osób starszych w szczególnym okresie świąt Bożego Narodzenia, a także zainspirowanie społeczeństwa do samodzielnego organizowania spotkań z seniorami – chociażby poprzez zaproszenie na świąteczny obiad starszego sąsiada, który nie ma już rodziny, ani nikogo bliskiego.

 

– Chcemy pokazać, że każdy z nas może zrobić coś dobrego dla seniorów, a towarzystwo drugiego człowieka może być odpowiedzią na mnóstwo bolączek, które doskwierają osobom starszym. Mamy nadzieję, że dzięki programowi wiele organizacji podejmie się zorganizowania kolacji, a samotne osoby, które wezmą w nich udział, poczują radość i magię świąt – mówi Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

 

W programie „Akcja kolacja” zadaniem organizacji zakwalifikowanych do projektu jest przygotowanie świątecznego spotkania dla seniorów, zwłaszcza tych zagrożonych samotnością i wykluczeniem, a także dla innych osób ze szczególnie wrażliwych grup społecznych. Minimalna liczba seniorów, którzy muszą wziąć udział w spotkaniu, to piętnaście osób. Na ten cel Fundacja Biedronki przekaże zakwalifikowanym organizacjom grant w wysokości od 6 do 10 tys. zł. Jego wysokość jest uzależniona m.in. od liczby seniorów biorących udział w spotkaniu wigilijnym.

 

Regulamin programu znajduje się na stronie: www.fundacjabiedronki.pl/Program-Akcja-kolacja

 

Formularz aplikacyjny dostępny jest do 22 października 2023 po kliknięciu w link: www.akcjakolacja.pl

Tags:

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

22 luty 2024
30 styczeń 2024
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie