Aktualności

W dniu 7 listopada 2019r. w naszej świetlicy odbyły się warsztaty patriotyczne prowadzone przez Panią Marię Gugała, emerytowaną nauczycielkę historii.

Tematem spotkania była Ojczyzna i to, czym jest dla każdego z nas.
Dzieci przyniosły z domów pamiątki i rzeczy kojarzące im się z Ojczyzną. Na stole zaścielonym białym obrusem znalazły się biało-czerwona flaga, stare banknoty, rodzinne fotografie, medale, książki oraz garść polskiej ziemi.
Pani Maria dyskutowała z dziećmi, czym jest dla nich Ojczyzna i z jakimi symbolami im się kojarzy. Dzieci chętnie i trafnie odpowiadały na zadawane pytania. Na koniec spotkania wspólnie odśpiewaliśmy hymn państwowy.
To była prawdziwa i warta zapamiętania lekcja historii.

101 pierwszą rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej świetlicy uczciliśmy wspólnie z gośćmi  z Klubu Seniora Kąpielisko „Frajda”  oraz podopiecznymi  z Centrum Streetworkingu. Naszych gości  przywitaliśmy herbatką, kawą i ciasteczkami. Po oficjalnym przywitaniu, zaprosiliśmy wszystkich do wspólnego wykonania biało-czerwonych kokard narodowych. Poszły w ruch nożyczki, taśmy klejące i biało-czerwone kartki. Wszyscy z wielkim zapałem zabrali się do prac, a w tle wybrzmiewały dźwięki pieśni patriotycznych.
Grupa młodzieży z Centrum Streetworkingu wykonała napisaną przez siebie piosenkę, za co zostali nagrodzeni gromkimi oklaskami. Seniorzy również zaśpiewali pieśń patriotyczną pod tytułem: „Przybyli ułani pod okienko”.
W tak podniosłej i miłej atmosferze minął nam patriotyczny wieczorek. Mamy nadzieję, że takich międzypokoleniowych spotkań będzie więcej.

W dniu 31 października 2019r. (czwartek) praca w świetlicy z dziećmi odbywać się będzie od godziny 10.00 do 14.00.

Wrzesień przywitaliśmy już w nowej świetlicy. Przestronne i słoneczne wnętrze było wielkim i bardzo pozytywnym zaskoczeniem dla naszych dzieci. Mogliśmy z nową siła zacząć rok szkolny. Rozpoczęła się na dobre nowa przygoda z nauką i zabawą.

Nasze dzieci mają możliwość korzystania z bogatej oferty zajęć. Wtorkowe zajęcia z  logopedą  cieszą się ogromnym powodzeniem, dzieci chętnie uczestniczą w  oferowanych zajęciach indywidualnych, by poprawić swoją wymowę.
Nasi wychowankowie uczestniczyli  także w zajęciach socjoterapeutycznych, podczas których uczą się rozwiązywać problemy oraz utrwalać wiedzę.
Pani mediator przedstawiła dzieciom, jak sprawnie i bezkonfliktowo  komunikować się z innymi osobami.
Na zajęciach z doradztwa zawodowego dzieci rysowały swoje przyszłe zawody, a Pani pielęgniarka uczyła dbać o higienę swojego ciała.
Świetlica to nie tylko nauka, ale też zabawa, więc odbywają się cykliczne zajęcia sportowe, które cieszą się ogromnym zainteresowaniem dzieci, gdyż są bardzo urozmaicone: piłka nożna, siatkówka, hokej na trawie, ringo, a także taniec. Nauczyliśmy się tańczyć popularną Belgijkę.
Odwiedziliśmy także Bibliotekę Pedagogiczną, gdzie zaproszono nas w ramach warsztatów. Obejrzeliśmy ciekawy i intrygujący film animowany o szacunku, a następnie wycinaliśmy ludziki, w które wpisywaliśmy swoje dobre cech.
Dużą niespodzianką  dla dzieci okazały się warsztaty z Panią dietetyk, na których uczymy się zasad zdrowego żywienia, poznajemy dobre produkty i tworzymy zdrowe dania.
Wrzesień był bardzo pogodnym miesiącem, słoneczko zaglądające do nas przez okna pobudzało nas do ciekawych pomysłów: zabawa w niedokończone zdania, jesienne rysunki, wyklejanie plasteliną jeżyków, rysunki z użyciem kolorowych jesiennych liści.

Warsztaty i działania realizowane są w ramach projektu pn. „Muzyka Zabawa Nauka” finansowanego ze środków Gminy Nysa.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

29 sierpień 2019
07 sierpień 2019
25 lipiec 2019

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

14 listopad 2019
14 listopad 2019
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie