Aktualności

Dwa otwarte konkursy ofert, ogłoszone przez Zarząd Województwa Opolskiego

200 tysięcy złotych na inicjatywy związane z opolską wsią przyszłości i 75 tysięcy złotych na te dotyczące współpracy zagranicznej, zwłaszcza z naszymi dwudziestoletnimi partnerami – Nadrenią Palatynatem i obwodem iwanofrankiwskim. To dwa otwarte konkursy ofert, ogłoszone właśnie przez Zarząd Województwa Opolskiego.

 

Współpraca zagraniczna

W tym roku w regionie obchodzimy 20-lecie współpracy partnerskiej z dwoma regonami – niemiecką Nadrenią Palatynatem i ukraińskim obwodem iwanofrankiwski. – Dlatego tegoroczny konkurs dla organizacji pozarządowych, tradycyjnie poświęcony inicjatywom realizowanym we współpracy z partnerami zagranicznymi, dedukujemy właśnie partnerom tych regionów – mówi marszałek województwa Andrzej Buła. Termin zgłaszania ofert mija 31 marca.br., a na te działania zarząd przeznaczył – podobnie jak w ubiegłym roku – 75 000 złotych. Wsparcie mogą uzyskać inicjatywy, dotyczące m.in. transferu wiedzy i technologii,  promocji idei integracji europejskiej, rozwoju gospodarczego, aktywizacji mieszkańców, kultury,  edukacji, ochrony zdrowia, ekologii, pomocy społecznej  czy też poszanowania praw mniejszości. Rozstrzygnięcie tego konkursu wraz z  podpisaniem umów planowane jest do połowy maja tego roku.

 

Opolska wieś przyszłości

Zarząd ogłosił także konkurs dla organizacji pozarządowych, dotyczący  wspierania i upowszechniania rozwoju i odnowy wsi  – to konkurs pn. Opolska wieś przyszłości. Jak mówi członek zarządu województwa Antoni Konopka, na realizację projektów w ramach tego konkursu zarząd przeznaczył 200 000 złotych. – Można się starać o pieniądze na zadania związane z realizacją  Programu Odnowy Wsi, m.in. organizacją spotkań, szkoleń, warsztatów i konferencji, a także na wdrażanie idei inteligentnych wsi – informuje. Na realizację jednego zadania przewidziano  maksymalną dotację w kwocie do 11 000 zł, a  termin składania ofert mija 6 kwietnia br.

Szczegółowe informacje o obydwu konkursach znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej https://bip.opolskie.pl/typy-tresci/otwarte-konkursy-ofert/

Tags:

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

01 marzec 2021
31 grudzień 2020
03 listopad 2020

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

29 kwiecień 2021
20 kwiecień 2021
06 kwiecień 2021
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie