Aktualności

W dniu 4 lipca Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie, Biblioteka Pedagogiczna oddział w Nysie oraz Dzienny Dom Pobytu im. Jerzego Kozarzewskiego wspólnie zorganizowały  kolejną integrację z  cyklu  powitanie lata. Jest to już czwarty rok, w którym witamy okres letni razem. Zabawa odbyła się pod hasłem „Tuwim na pikniku” i odbyła się tradycyjnie w ogrodzie DDP. Dzieci ze świetlicy przedstawiły inscenizację wiersza Rzepka, seniorzy przeczytali Lokomotywę, a zgadywanki i  prawidłowe odpowiedzi były nagradzane zarówno dzieciom, jak i seniorom. Podobały się wspólne tańce angielskie i  belgijskie, jak również wyklaskiwanki, zabawa z chustą animacyjną, czy też malowanie farbami na folii słynnych już wagoników z wiersza Tuwima. Biblioteka Pedagogiczna przygotowała wystawę na temat życia i twórczości poety.

Współpraca tych instytucji trwa cały rok od lat, a piknik jest jednym z punków wspólnych działań, więc na przed nami wiele inicjatyw.

W dniu 25 czerwca  we wtorek  dzieci i młodzież uczęszczająca na zajęcia do naszej świetlicy, wyśmienicie spędziła czas na Forcie II, zwanym również Fortem Regulickim. Uczestnicy świetlicy poznały lokalną historię, którą ciekawie opowiadał Komendant Fortu Pan Krzysztof Herman. Dodatkowo, dzieci odprężyły się, poznając ciekawe otoczenie Fortu, karmiąc kozy, uczestnicząc w  zabawach i konkursach, czy też zjadając kiełbaskę.

Spotkanie, które miło wspominamy, mogliśmy zrealizować w ramach projektu pn.  „Muzyka Zabawa Nauka” finansowanego ze środków Gminy Nysa.

W dniu 15 czerwca nasza świetlica została zaproszona przez Zgromadzenie Sióstr św.  Elżbiety Prowincja Nyska na wspólną zabawę dzieci z dwóch świetlic, przeprowadzoną nad  Jeziorem Nyskim na stanicy WOPR. Spotkanie dedykowane było przede wszystkim  edukacji wychowanków świetlic na temat bezpiecznego przebywania nad wodą, którą przeprowadzili ratownicy WOPR Nysa

Dzieci z dwóch świetlic również wspólnie bawiły się, pływając motorówkami, kąpiąc się w jeziorze oraz zjadając posiłek. Dziękujemy za miłe spotkanie.

W dniach od 19 czerwca (środa) do 31 sierpnia 2019r.  praca w  świetlicy z dziećmi odbywać się będzie od godziny 10.00 do 14.00.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

07 sierpień 2019
25 lipiec 2019

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

05 sierpień 2019
25 lipiec 2019
18 lipiec 2019
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie