Aktualności

FERIE W ŚWIETLICY MOC ATRAKCJI

Tegoroczne ferie dla wychowanków Świetlicy Socjalnej funkcjonującej w Ośrodku Pomocy Społecznej w Nysie  były nie lada gratką. Atrakcje przygotowane dla dzieci stanowiły połączenie zabawy ze zdobyciem nowych doświadczeń i umiejętności.
W pierwszym tygodniu ferii nasi podopieczni mieli okazję odwiedzić Jednostkę Straży Pożarnej w Nysie, gdzie z bliska poznali szczegóły ciężkiej i niebezpiecznej pracy strażaków. Dzieci mogły zobaczyć z bliska wszystkie wozy strażackie ich wyposażenie oraz posiedzieć w środku co sprawiło im bardzo dużą frajdę.
Mieliśmy także możliwość odwiedzenia Redakcji Nowin Nyskich. Tam dzieci przyglądały się pracy dziennikarzy i poznawały procedurę przygotowania nowego wydania tygodnika.
Zakończeniem pierwszego tygodnia była wizyta w Muzeum, gdzie oglądaliśmy wystawę pięknych fotografii oraz uczestniczyliśmy w warsztatach plastycznych, na których dzieci wykonały piękne misie i anioły.
         W drugim tygodniu ferii byliśmy w  Castoramie, gdzie w ramach programu realizowanego przez market pt. „Majsterkowo” uczestniczyliśmy w warsztatach. Dzieci  wykonywały mozaiki z kolorowych włóczek na przygotowanym własnoręcznie stelażu w kształcie serca.
Następnie gościliśmy w Nyskim Studio Radia Opole, gdzie poznawaliśmy tajniki pracy radiowców.
Dzieci  mogły wypróbować  słuchawki i mikrofony co zaowocowało powstaniem króciutkiej audycji z naszym udziałem .
 Na koniec kolejna wyprawa do Muzeum. Dzieci oglądały ciekawą wystawę dzieł abstrakcyjnych, dowiadując się czym jest abstrakcja i same mogły ją wyrazić przez tworzenie własnych dzieł abstrakcyjnych.
Ferie zdecydowanie zaliczamy do udanych, pełnych wrażeń i nowych doświadczeń. 
Naładowani pozytywną energią wracamy do zajęć szkolnych i z niecierpliwością wyczekujemy wakacji.

Tags:
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie