Aktualności

Styczeń w Świetlicy Socjalnej

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

 

We wtorek 21.01.2020r. odbyła się uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka.

Dzieci zaprosiły swoje babcie i dziadków. Na tę okazję oczywiście wzorowo się przygotowały. Na początek były wiersze w wykonaniu dzieci, a prezentem były breloki- serduszka, wykonane z masy porcelanowej i przystrojone cekinami oraz brokatem.

Przygotowaliśmy tez mały poczęstunek- kawę, ciasto i chrupki. Wymyśliliśmy także wspólną zabawę, była to praca plastyczna w wykonaniu dzieci z babciami i dziadkami.

 

MEDIATOR

 

W czwartek 23.01.2020r. odbyły się pierwsze w tym roku zajęcia z mediacji. Dzieci uczyły się pozytywnego sposobu myślenia i rozwiązywania problemów. W bardzo kreatywny sposób odkryliśmy różnice między optymistą a pesymista.

Wykonane przez dzieci plakaty utrwalą nam wiedzę w tym temacie.

 

DORADCA  ZAWODOWY

 

W dniu 28.01.2020r. odbyło się spotkanie z doradcą zawodowym. Był to nasze pierwsze zajęcia w tym roku. Na wstępie wszystkie dzieci się przedstawiły, opowiedziały o tym, kim chciałyby być w przyszłości. Pani tłumaczyła również czym jest doradztwo zawodowe i  z  czym wiąże się zawód doradcy zawodowego. W trakcie zajęć dzieci rozwiązywały krzyżówki, odgadując zawody, a następnie zawody te były omawiane.

Spotkania cykliczne z doradcą pozwalają wychowankom poznawać nowe profesje oraz dalszą drogę rozwoju. W trakcie zajęć dzieci analizują  własne predyspozycje i cechy charakteru potrzebne do wykonywania danego zawodu.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

29 sierpień 2019
07 sierpień 2019
25 lipiec 2019

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie