Aktualności

LEŚNE SPOTKANIE W ŚWIETLICY

W dniu 22 września w ramach realizacji projektu „Bracia nasi najmniejsi- Uczę się być dobrym” finansowanego ze środków gminy Nysa naszą Świetlicę odwiedził Pan Daniel Franas wraz ze stażystką Panią Karoliną Budek z Koła Łowieckiego nr 1 Szarak w Nysie. Spotkanie miało na celu przybliżenie dzieciom tematyki dotyczącej lasu i naszego prawidłowego zachowania wobec zwierząt drapieżnych.

 Dzieci bardzo uważnie słuchały wspaniałych opowieści o pracy leśnika. Dowiedzieliśmy się ile wiedzy, umiejętności, a zwłaszcza  pasji musi posiadać leśnik. Poznaliśmy bliżej wiele gatunków zwierząt leśnych takich jak jelenie, dziki, lisy, borsuki - ich odgłosy i  zwyczaje. Dla wielu ciekawostką było, że w naszych lasach bardzo zmniejszyła się liczba zajęcy, a wzrosła liczebność jenotów, które jak się dowiedzieliśmy nie są naszym rodzimym gatunkiem, ale pochodzą z Azji. Dużą atrakcją były rekwizyty przyniesione przez leśników, takie jak: poroża jeleni, wabiki wydające dźwięki zwierząt, a także modele demonstracyjne zwierząt.

Dzieci były podekscytowane naprawdę ciekawymi historiami związanymi z tematyką zwierząt i zadawały mnóstwo pytań, na które otrzymywały wyczerpujące odpowiedzi. Czas upłynął nam bardzo szybko w miłej atmosferze i musieliśmy pożegnać naszych gości. Na pamiątkę naszego spotkania ustawiliśmy się do wspólnego zdjęcia. Naszym gościom wręczyliśmy Dyplom z podziękowaniem, a oni obdarowali nas słodkim prezentem.

To spotkanie zostanie w naszej pamięci na długi czas i mamy nadzieję, że jeszcze będziemy mieć okazję spotkać się ponownie.

Szukaj

Najnowsze wpisy - NABÓR

20 październik 2020
20 październik 2020
01 październik 2020

Najnowsze wpisy - zamówienia publiczne

26 październik 2020
25 wrzesień 2020
11 sierpień 2020
© 2018 Ośrodek Pomocy Społecznej w Nysie